CRI TURK Haber Turu - 23 Ocak 2017

Paylaş
Haberi oyla 0 0
CRI TURK Haber Turu - 23 Ocak 2017
Video Link: https://www.youtube.com/embed/TAhrx0nxuHM

● Suriye'deki çatışmaların durdurulması için, Türkiye ve Rusya'nın öncülüğünde Kazakistan'ın başkenti Astana'da düzenlenen toplantıda görüşmelere geçildi.
● FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimine katılarak, Sabiha Gökçen Havalimanı'nı ele geçirmeye çalıştıkları iddiasıyla haklarında dava açılan 28'i tutuklu 62 askerin yargılanmasına Silivri Ceza İnfaz Kurumları'nın karşısındaki mahkeme salonunda başlandı.
● CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, meclis başkanlığına bir dilekçe vererek meclisin bugün toplantıya açılmasının talep ettiklerini söyledi.
● Sağlık Bakanlığınca hayata geçirilen düzenleme kapsamında görülme riski az hastalıkların ya da kanser vakalarının kimi genetik incelermelerinde bulunan nadir testler için vatandaş para ödemeyecek.
● TÜİK, Ocak ayına ilişkin tüketici güven endeksini açıkladı.
● HAVELSAN, Teknoloji ve Akademi Direktörü Doç. Dr. İzzet Gökhan Özbilgin, siber güvenlikte milli çözümlerin olmadığı müddetçe güvenli ve güvende olmanın mümkün olmadığını söyledi.
● Xi Jinping'in yeni kurulan karma askeri ve sivil kalkınma merkezi komisyonuna başkanlık edeceği bildirildi.
● Li Keqiang, geçen hafta düzenlenen seminerlerde yıllık hükümet çalışma raporu taslağını hazırlamak için görüş topladı.
● Suriye Başbakanı Imad Khamis, ülkenin barış ve istikrara kavuşmasına faydalı olacak her türlü öneriyi olumlu karşıladıklarını söyledi.
● Bahar Bayramı sırasında 6 milyondan fazla Çinlinin yurtdışı seyahate çıkması bekleniyor.
● Çin, Endonezya'yı geçerek, Singapur'un en büyük turist kaynağı haline geldi.