CRI TURK Haber Turu - 08 Şubat 2017

Paylaş
Haberi oyla 0 0
CRI TURK Haber Turu - 08 Şubat 2017
Video Link: https://www.youtube.com/embed/7HXjVxTZhZc

●Başbakan Binali Yıldırım, "Türkiye monarşiyle yönetilseydi, biz buna karşılık demokratik bir sistem teklif etseydik emin olun bunların tamamı kralcı ve kraliçeci olurlardı." dedi.
● Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, yeni müfredat taslağı için 165 bin 326 görüş geldiğini söyledi.
● Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Büyükanne Projesi imza töreninde konuştu.
● CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, twitter hesabı üzerinden Anayasa Değişikliği Referandumuna ilişkin açıklama yaptı.
● Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping ve Sri Lanka Devlet Başkanı Maithripala Sirisena, iki ülke arasında diplomatik ilişki kurulmasının 60. yıldönümü münasebetiyle karşılıklı kutlama mesajı gönderdiler.
● Avustralya'yı ziyaret eden Wang Yi, Çin-Avustralya Diplomatik ve Stratejik Diyalogu'nda yaptığı konuşmada, "Çin-ABD ilişkileri çeşitli zorlukların üstesinden gelerek durmaksızın gelişti" dedi.
● Avustralya'yı ziyaret eden Dışişleri Bakanı Wang Yi, Başbakan Malcolm Turnbull ile görüştü. Başbakan Turnbull, görüşmede Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping'in Davos'taki açılış konuşmasını övdü.
● Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, 1 milyar 300 milyon nüfusun modernleştirilmesinin Çin'in dünya için üstlendiği en büyük sorumluluk olduğunu açıkladı.