Tesla Türkiye İçin İlk Girişimler Başladı!

Tesla Türkiye İçin İlk Girişimler Başladı!

Tesla son günlerin en popüler otomobil markalarından biri haline geldi. Teknoloji tutkunları zaten Elon Musk'ın şirketinden ve ürünlerinden haberdar olsa da, geçtiğimiz hafta uzaya yollanan Tesla Roadster'dan sonra, dünya çapında markaya olan ilgi muazzam boyutlara ulaştı. Bu ilgiden nasibini doğal olarak Türkiye'de aldı. Böylece Tesla Türkiye için ilk adımlar atıldı.

Tesla Avrupa olarak tanımlayabileceğimiz ve şirketin bu bölgedeki operasyonlarından sorumlu olan Hollanda merkezi, İstanbul Anadolu yakasında teknik servis alanı için çalışmalara başladı. Gelen bilgilere göre 6 ay içerisindeteknik servis alanı açılacakken, tek güzel haber de bununla sınırlı kalmıyor.

2018'de teknik servis için önemli adımlar atılacak ama asıl bomba olay 2019'da yaşanacak. İstanbul'da ilk Showroom mağazası açılacak ve Tesla Model 3 ile Türkiye pazarına giriş yapılacak.

Şu anda satışta olan Tesla Model S ve Tesla Model X'e oranla makul fiyatıyla dikkat çeken Tesla Model 3, 2018 sonunda Avrupa'da satışa başlayacak. Amerika'da 35 bin dolardan başlayan fiyatlarla satılan otomobil, Avrupa'da 70 bin euro civarı bir fiyattan satışa sunulacak.