“Halk, Cumhurbaşkanının Yakasında Parti Amblemi Yerine Türk Bayrağı Görmek İstiyor”

“Halk, Cumhurbaşkanının Yakasında Parti Amblemi Yerine Türk Bayrağı Görmek İstiyor”

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, erken seçimdeki adayları ve süreci değerlendirdi. Atıcı, "öncelikle Edirne'den Hakkari'ye Muharrem İnce'nin çıktığı alanlara bakarak, İnce'nin adaylık süreci hakkında bir fikir sahibi olunabilir" dedi. CRI TÜRK FM'de Tuğçe Akkaş'ın sunduğu Manşet programında Aytuğ Atıcı şunları söyleyerek devam etti; "eğer alanlar dolup taşıyor, her yerde miting alanları Türk Bayraklarıyla gelincik tarlasına dönüyorsa, burada halkın verdiği önemli bir mesaj vardır. Muharrem İnce, kabul görmüş ve milletin gönlüne girmiştir. Halk, Cumhurbaşkanının yakasında herhangi bir parti amblemi değil, Türk Bayrağı görmek istediğini açıkça belli etmiştir. Sadece CHP'liler değil, CHP'ye hayatı boyunca oy vermemiş insanlar bile miting alanlarını doldurarak, İnce'yi Cumhurbaşkanı olarak görmek istiyor. Burada Muharrem İnce'nin enerjisi ile, sayın genel başkanımızın bilgeliği birleşince Türkiye, "işte ortak akıl budur" diyerek, akın akın miting alanlarına gidiyorlar. 24 Haziran'da da İnşallah akın akın sandığa gidecekler ve tek adam rejimine artık yeter diyecekler diye bekliyoruz".

"Kendi Kendine Rakip Üreten Bir Parti Oluşumuzla Gurur Duyuyoruz"

Aytuğ Atıcı, Cumhurbaşkanlığı için fazla aday oluşunu ve çoksesliliğin tek nedeninin CHP olduğunu belirterek, şunları söyledi; "İYİ Parti'nin seçimlere girmesini bile engellemek isteyen, Temel Karamollaoğlu, Doğu Perinçek gibi diğer adayların ortaya çıkmasını da istemeyen bir AKP- MHP koalisyonu vardır. Ancak Türkiye'nin 94 yıllık demokrasi deneyimiyle bu kirli oyunu CHP bozmayı başarmıştır ve halk da bunu ayakta alkışlamıştır. İYİ Parti'nin önü kesilmeye çalışıldığı anda CHP 15 milletvekili gönderme hamlesiyle, demokrasi adına bir misyon üstlenmiştir. Bunun nedeni İYİ Parti'yi çok sevdiğinden ya da Meral Akşener'in seçilmesini istemesi değil, sadece demokrasiyi düşündüğü için yapmıştır. Benzer şekilde, Cumhurbaşkanlığı adaylığı için imza verilme sürecinde de gerek Saadet Partisi'ne, Vatan Partisi'ne, gerekse isteyen herkese sayın genel başkanımız ve cumhurbaşkanı adayımızın halkı imzaya davet etmesiyle rakip sayısı artmıştır. Biz kendi kendimize rakip üreten bir parti konumuna geldik ve bununla da gurur duyuyoruz. Türkiye, çok sesli ve çok renklidir, bunun siyasete de yansıması gerekir. AKP ve MHP bir araya gelip, tek bir parti gibi hareket ederek, dünyaya Türkiye'yi siyah ya da beyaz olarak tanıtmak istiyorlar. Ama bu doğru değil, Türkiye gökkuşağı gibi inançlarla, etnik kökenlerle, sosyal dünya görüşleriyle rengarenk bir ülkedir".

"CHP 2001'de Demokrasi Adına, Erdoğan'ın Hapisten Çıkmasını Sağlamıştır"

CHP olarak geçen seçimlerde de bir hamle yapıldığını ancak Ekmelettin İhsanoğlu'nun MHP ile birlikte aday gösterilmesinin, toplum tarafından ayakta alkışlanmadığını, aksine büyük bir tepki gördüğünü belirten Atıcı, birçok kişinin sandığa gitmediğini dile getirdi. Aytuğ Atıcı, CHP'nin bundan dersini aldığını ifade ederek, sözlerini söyle sürdürdü; "halkın istediği yönde bir yol çizmiş ve bu ittifakı da Millet İttifakı adıyla tescil etmiştir. CHP, milletim ne derse o olur diyor. İmzaların ardından Perinçek, "biz CHP'yi desteklemeyi düşünmüyoruz" demiştir ki bu da çok normaldir. Burada bir danışıklı dövüş yoktur, onların bize destek vereceği sözünü alarak, imza verilmemiştir. İmzalar, demokrasi adına verilmiştir. Doğu Perinçek'in davranışı hoş karşılanmamış ve tepki yaratmıştır ancak CHP'nin masumiyetinin de açık seçik bir kanıtı olmuştur. 2001 yılında, Recep Tayyip Erdoğan, okuduğu bir şiir nedeniyle hapse atıldığında da bunun insan haklarına aykırı olduğunu, insanların düşünce suçlarından dolayı içeri atılmaması gerektiğinin altını çizerek, bu konuda bir anayasa değişikliği yapılmalıdır diyerek Erdoğan'ın dışarı çıkmasını sağlayan, yine CHP olmuştur. Bu da yine Recep Tayyip Erdoğan'ı çok sevip, saygı duyduğundan değil, yine demokrasi anlayışı bu olduğu için CHP o şekilde hareket etmiştir.

"Türkiye'deki İlk Akıllı Bina Tasarımlı İl Başkanlığı Binası Açılışı"

Bugün CHP lideri Kılıçdaroğlu, Mersin'de bir il binasının açılışını gerçekleştirecek. Burası Türkiye'de ilk kez akıllı bina olarak tasarlanan bir il başkanlığı ve seçim koordinasyon binası olarak tasarlanmıştır. Ben oraya arı kovanı diyorum ve gerçekten de orada bal üretmeye çalışan arılar gibi çalışmaktayız. Kılıçdaroğlu, bu binanın açılışına gelerek Türkiye'ye önemli bir mesaj verecektir. Mersin'i, Adana'yı ve Antalya'yı almak üzere adeta and içtik ve bu amaçla çok çalışıyoruz. Aslında genel başkanımız sadece açılış için geliyordu ancak halkımız o kadar büyük bir ilgi gösterdi ki küçük bir miting yapmak zorunda kalacaktır.