Gülay Yedekci: Parti Meclisi, Partimizin Mutfağıdır

Gülay Yedekci: Parti Meclisi, Partimizin Mutfağıdır

CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekci, 3-4 Şubat'ta gerçekleşecek olan CHP 36. Olağan Kurultayına ilişkin değerlendirmede bulundu.

Yedekci "Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye'nin her zaman umudu olmuştur. Kurtuluşun ve kuruluşun partisi olarak aydınlık yarınların da müjdecisi o nedenle tüm umut Cumhuriyet Halk Partisi'nde. Elbette çok fazla insan Cumhuriyet Halk Partisi'nde yönetici ve genel başkan olmak için hayaller kurabilir" diye konuştu.

CRI TÜRK'te Tuğçe Akkaş'ın sunduğu Manşet programına katılan CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekci, Cumhuriyet Halk Partisi örgütünün emek vereni ve partinin tabanından geleni daima öncelliyeceğini, geçici süre için Cumhuriyet Hak Partisi'ne gelip gidenleri ikinci planda tutacaklarını düşündüğünü söyledi.

"PARTİ MECLİSİ, PARTİMİZİN MUTFAĞIDIR"

Parti Meclisi için aday sayısındaki rekor artışa değinen CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekci, "Aslında 2019 süreci için Cumhuriyet Halk Partisi'nin anahtar rol oynadığını biliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti ya demokrasi ile devam edecek ya da tek adam diktasına 'evet' diyecek" ifadelerini kullanan Yedekci şöyle devam etti:

"2019'daki seçim çok önemli. Parti Meclisi, partimizin mutfağıdır, ben Parti Meclisi'ne aday oldum çünkü Cumhuriyet Halk Partisi'nde ideolojilerin, ilkelerin konuşulduğu, kişilerin ve bireysel siyasetin geride kaldığı günlerin daha yoğun olması gerektiği kanaatindeyim. Çok arkadaşımızın aday olmasını olumlu buluyorum, herkes 'bir tuğla da ben koyabilirim' diye düşünüyor. Herkes çocuklar için kadınlar için gençler için bu endişeyi taşıyor 'acaba ben ne yapabilirim?' diye düşünüyor ve geliyor aday oluyor. Bizim 1266 tane kurultay delegemiz var, o delegelerimiz de 60 kişiye oy verecek, bizim listelerimizi 52 artı 8 şeklinde. Kimi yapabileceklerine inanıyorlarsa oy verecekler, ikincisi de aslında kim kendini örgüte daha doğru ifade edebilmiş ve anlatabilmişse insanlar ikisini de değerlendirip oylarını vereceklerdir. Sayın genel başkan yine de bir anahtar liste çıkaracak, genel başkan adaylarından Sayın Muharrem İnce'nin de bir anahtar liste çıkaracağı diğer bazı arkadaş gruplarının da anahtar listeler çıkaracağını biliyoruz. Herkes dayanışma içerisinde en güçlü nasıl çalışabileceği insanları düşünüyor, alt alta yazıyor bunlarla birlikte görev yapmak istiyor."

"CUMHURİYET HALK PARTİSİ'NİN ÖZÜNE GERİ DÖNMESİ ŞART"

Kurultayın ardından CHP'nin nasıl bir yol izleyeceği sorusunu yanıtlayan CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekci,  geçen dönem aday olmadığını ancak şimdi çok başka bir dönem yaşandığını belirterek "Cumhuriyet Halk Partisi'nin artık özüne geri dönmesi şart, kendi değerlerine, kendi evlatlarına, kendi içinden yetişen düşüncelere geri dönmesi şart" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin bir okyanus olduğunu ve içerisinde bazı küçük hataların kabul edilebilir, tolere edilebilir olduğunu kaydeden Yedekci sözlerini şöyle sürdürdü:

"Artık son dönemeçteyiz. Kişisel hırslarla yapılan hatalara önce kendini düşünen siyasi anlayışlara izin vermemiz mümkün değil. Önce ülkeyi düşünmek önce partiyi düşünmek ve önce yarınları düşünmek niyetinde olan insanlar olarak bizim Parti Meclisi'nde bulunmamız şart. Biz bu şekilde Parti Meclisi'ne girdiğimiz zaman Parti Meclisi'nin, Cumhuriyet Halk Partisi'nin programını güncelleyen, Cumhuriyet Halk Partisi'ne daha solda insanı merkez alan bir anlayışla yeni siyaset modelini insanlarımıza anlatma fikrindeyiz, inşallah bunu da becerebileceğiz."