Estetik Cerrahı Prof. Dr. Cihat Baran CRI Türk'te Açıkladı

Estetik Cerrahı Prof. Dr. Cihat Baran CRI Türk'te Açıkladı

Estetik Cerrahı Prof. Dr. Cihat Baran, CRI TÜRK'te yayınlanan "Doktorla Randevu" programında burun estetiği ile ilgili merak edilen soruları yanıtladı.

Burun estetiğine, kadınların yanı sıra erkeklerden de çok talep olduğunu ifade eden Prof. Dr. Baran, burun estetiği konusunda Türkiye genelinde istatistiklerin yüksek olduğunu söyledi.

İlerleyen yaşla birlikte kişilerin burun şekillerinin kemik gelişmesi sonucu değişebildiğini ifade eden Prof. Dr. Baran,  bu nedenle estetik burun ameliyatlarında hastanın ergenlik öncesi burnunun şablon alınması gerektiğini, kişiye en uygun burun şeklinin ergenlik öncesi dönemdeki burun şekli olduğunu belirtti.

En büyük sıkıntının burun şekline karar verirken yaşandığını ifade eden Baran, "Hasta, elinde resimlerle geliyor ya da arkadaşının burnunun aynısını istiyor. Fakat bizim altın kurallarımız var. Bunların aynısını yapamıyoruz ama bunlara yakın olanları yapabiliyoruz. Ayrıca bahsettiğim gibi ergenlik dönemi öncesini şablon almamız gerekiyor. Hasta bunları anlayamaz ise çizim yaparız ve hastaya hangi şeklin olabileceğini, hangisinin olamayacağını anlatmaya çalışırız ve karar veririz." diye konuştu.

Haber: Tülin Tonkuş