Can Ataklı: Her Şeyi Sineye Mi Çekeceğiz?

Can Ataklı: Her Şeyi Sineye Mi Çekeceğiz?

Gazeteci Yazar Can Ataklı, Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı belgeler ve iktidar kanadının gösterdiği tepkileri değerlendirdi. Ataklı, iktidarın yıllar içinde yaptığı bazı şeyler olduğunu ve bunların Türkiye ve dünyada bilindiği gibi ABD'de de şu anda bir kısmının ortaya çıkarıldığını belirtti. Can Ataklı, "Türkiye'de bir karar vermemiz gerekiyor, her şeyi sineye çekerek, bu hükümetin arkasında durarak, bunu millî bir mesele haline mi getireceğiz?" dedi. CRI TÜRK'te, Manşet Programının, "Sabah Yorumu" bölümünde Ataklı, ABD'de görülen mahkemede ortaya dökülen büyük hırsızlığın karşısında iktidar kanadının söylediği, "Türkiye'nin menfaatleri için tek vücut olmalıyız" gibi söylemlerin bu devirde işe yaramayacağını çünkü zaten olan biten her şeyi tüm dünyanın bildiğini ifade etti. Can Ataklı, yaşanan 15 Temmuz kalkışmasının ardından, "AKP'den bir tane bile sorumlu çıkmadı, oysa ki hepimiz biliyoruz ki; AKP'nin en tepesinden, en küçük ilçe biriminin çaycısına kadar herkes bu Fethullahçılarla al takke ver külah, herkes bu işten büyük para kazanmış, fakat olay patlak verdiğinde AKP'den bir kişi bile suçlu bulunmadı. Şimdi de aynı şekilde Zarrab davasından başkalarını suçlayarak sıyrılmaya çalışıyorlar" ifadelerini kullandı.

"ÇOK İNSANIN CANI YANABİLİR, KILIÇDAROĞLU TUTUKLANABİLİR"

Ataklı, önümüzdeki dönemde, baskı yöntemleri uygulanacağını, yeni kanun hükmünde kararnameler gelebileceğini, bazı insanların canının yanabileceğini, pek çok kişinin hapse girebileceğini, hatta CHP Genel Başkanı tutuklamaya bile kalkabileceklerini ama bunların hiçbirisinin sonucu etkilemeyeceğini dile getirdi. Can Ataklı, bunun farkında olan Erdoğan'ın da kendini nasıl kurtarabileceğini düşünerek olası her şeyi yapabileceğini öne sürdü.

"DİZİNİN FİNALİ GELDİ, BU İŞ BİTİYOR"

Ataklı, "şu önümüzdeki bir iki ay beni gerçekten çok endişelendiriyor, pek çok insanın canı yanabilir ve birçoğu kaçabilir. Sonu belli olan bir oyun oynuyoruz Cumhuriyet Döneminin ortasında oynanmaya başlayan bir dizinin finalidir, bu iş bitiyor!" diyerek, "bu zihniyet, bu yönetim tarzı ve bu tür uygulamaların sonuna geldik, umarım Türkiye, bu süreci en az zararla, hukuka uygun bir şekilde aşacak" şeklinde konuştu.